AEX
452.180,00
FILES
39 km
Zonnig 19.4°C
U bent hier: Zoek.nl»Het weer

Het weer in Nederland

Buien op de radar Tropische temperaturen!

ZonnigMet een zuidelijke stroming wordt de komende dagen tropische lucht naar ons land gevoerd. In het zuiden en oosten is zelfs een hittegolf haalbaar met dagenlang minstens 30°C! Het Nationaal Hitteplan is van kracht en het KNMI geeft code geel uit voor hitte. Voorlopig lijkt de warmte tot en met het weekend in de buurt te blijven.
Vanochtend is het zonnig en wordt het snel erg warm met eind van de ochtend al een temperatuur oplopend naar omstreeks 28 graden. Er staat een zwakke en aan zee matige zuidoostenwind.
Vanmiddag schijnt de zon volop met slechts een paar flarden met hoge sluierbewolking en is het in een groot deel van het land tropisch heet. De temperatuur loopt uiteen van 27 graden op de Wadden tot 33 graden in het zuiden van het land. Dat zijn temperaturen in de schaduw! Er staat een zwakke tot matige zuidoostenwind en de kans op wind van zee op het strand lijkt klein. De temperatuur van het zeewater bedraagt momenteel 21 graden.
Vanavond en vannacht is het helder en zwoel. Het koelt langzaam af naar 17-19 graden tegen de ochtend. Er staat slechts een zwakke zuidoostenwind.
Morgen komt er geen verandering in het hete zomerweer. Het is opnieuw zonnig en in de middag wordt het 27 graden op de Wadden en 34 graden in het zuidoosten van het land. Er staat niet meer dan een zwakke zuidenwind waardoor het erg heet zal aanvoelen. Wel zal wind wind langs de kust in de middag vanaf zee gaan waaien waardoor het daar aangenaam zal afkoelen.
De dagen erna blijft het zomers tot tropisch warm met veel zonneschijn en blijft het droog.  Bij 5 dagen achtereen van minstens 25,0°C, waarvan 3 dagen minstens 30,0°C is sprake van een hittegolf. Pas vanaf maandag komen we in koelere lucht terecht met temperaturen onder de 25 graden.


Meerdaagse weerverwachting

Vrij zonnig en warm tot zeer warm. Maandag afkoeling en toenemende kans op regen.

  dovrzazoma
 ZonnigHalf bewolktHalf bewolktHalf bewolkt en regenHalf bewolkt en regen
Zonneschijn (%)9040504040
Neerslagkans (%)010102050
Neerslaghoeveelheid (mm)0000 - 10 - 2
Minimumtemperatuur (°C)1718161916
Middagtemperatuur (°C)3226272720
WindrichtingZNWOZWW
Windkracht (bft)22334

Weerstations

  Temp. (°C) Vocht (%) Wind (bft) Stoten (km/u) Luchtdruk Zicht (m)
Arcen19,871214,8--
Arnhem19,97217,91022.431.700
Berkhout20,082318,4-17.900
De Bilt19,479216,91022.019.600
Den Helder19,781319,81021.417.600
Eindhoven19,57516,81021.932.400
Ell19,08212,5-22.000
Gilze Rijen19,07729,41021.720.400
Groenlo-Hupsel18,784213,7--
Groningen18,391216,21023.06.740
Heino19,28119,0--
Herwijnen18,684214,01022.0-
Hoek van Holland21,571424,11021.0-
Hoogeveen18,193212,61023.09.860
Hoorn Terschelling19,487426,61021.917.100
Lauwersoog19,187427,4--
Leeuwarden19,681322,71022.121.500
Lelystad19,381215,51022.118.400
Lopik-Cabauw19,082217,31021.814.000
Maastricht20,46816,11021.829.500
Marknesse19,087214,4-12.200
Nieuw Beerta19,088214,0--
Rotterdam21,57216,81021.330.900
Schiphol19,877215,51021.620.100
Stavoren19,585319,8-14.800
Tholen0,0-316,6--
Twente19,083212,21023.123.200
Vlieland19,887427,01021.416.800
Vlissingen20,384322,71020.619.100
Volkel18,48228,61022.317.400
Voorschoten19,382212,61021.415.000
Westdorpe19,47817,91020.936.600
Wijk aan Zee21,1690---
Woensdrecht19,57319,41021.344.700

Dit weerbericht wordt mede mogelijk gemaakt door BuienRadar.nl.