AEX
448.05-4,93
FILES
13 km
Bewolkt 23.1°C
U bent hier: Zoek.nl»Het weer

Het weer in Nederland

Buien op de radar Zomer zit even in een dip

BewolktDe zomer zit vandaag en morgen in een dip. Alles hangt samen met lagedrukgebieden met de bijbehorende storingen die af en toe over ons land trekken en voor neerslag. Voor sommige regio’s komt dat voor de natuur best goed uit want juli is droog en warm verlopen. In het weekend wordt het allemaal iets beter. 
Vandaag heeft de bewolking de overhand. Het noordoosten zat vanochtend bijna volop in de zon, maar vanmiddag neemt ook daar de bewolking toe. Verspreid valt wat regen. Soms regent het net even wat harder. In het noordoosten en oosten kan tijdens de buien ook onweer voorkomen. In het zuidwesten is het droog en klaart het een beetje op. Het is niet heel warm, maar ook niet heel koud. De maxima lopen uiteen van 19 graden op de Wadden tot misschien net 24 graden in Limburg. De zwakke en aan zee matige wind waait meestal uit het zuidwesten.
Vanavond en vannacht wordt op nadering van een volgende storing de bewolking vanuit het zuidwesten dikker en gaat het af en toe regenen. De temperatuur daalt naar 16 graden en er staat een zwakke tot matige naar zuid tot zuidwest draaiende wind.
Morgen begint bewolkt met vooral in de ochtend af en toe regen. In de middag komt de zon vanuit het westen soms tevoorschijn en wordt het overwegend droog. De middagtemperatuur komt uit tussen 19 tot 22 graden. Er staat meer wind zodat surfers weer aan hun trekken zullen komen. De zuidwestenwind waait matig en langs de kust (vrij) krachtig, windkracht 5 of 6.
De dagen daarna zien we een licht wisselvallig weertype met op zaterdag de meeste bewolking en nog wat regen of een bui. Zondag en maandag worden pittigere buien verwacht, maar is er wel iets meer zon. Met in de middag 20 tot 22 graden is het relatief koel voor de tijd van het jaar. Maar als de zon er even bijkomt zal het wel gelijk aangenaam aanvoelen.


Meerdaagse weerverwachting

Licht wisselvallig en maxima gemiddeld tussen 19 en 23 graden.

  vrzazomadi
 Half bewolkt en regenHalf bewolkt en regenHalf bewolkt en regenHalf bewolkt en regenHalf bewolkt en regen
Zonneschijn (%)4030304050
Neerslagkans (%)7040603030
Neerslaghoeveelheid (mm)1 - 50 - 20 - 30 - 20 - 1
Minimumtemperatuur (°C)1614121111
Middagtemperatuur (°C)2120201920
WindrichtingZWWWWW
Windkracht (bft)43333

Weerstations

  Temp. (°C) Vocht (%) Wind (bft) Stoten (km/u) Luchtdruk Zicht (m)
Arcen23,761431,3--
Arnhem22,169431,71013.318.800
Berkhout20,482323,0-9.820
De Bilt23,164332,41013.120.300
Den Helder20,981319,41013.211.200
Eindhoven23,164324,51013.620.300
Ell24,062331,3-38.100
Gilze Rijen22,666324,81013.719.500
Groenlo-Hupsel21,776328,8--
Groningen21,370215,11013.233.400
Heino22,374215,8--
Herwijnen22,866433,11013.4-
Hoek van Holland20,083543,21013.8-
Hoogeveen20,780219,41013.124.700
Hoorn Terschelling19,976212,61013.439.700
Lauwersoog21,365214,4--
Leeuwarden18,39229,41013.37.020
Lelystad20,482319,41013.211.800
Lopik-Cabauw22,169330,21013.313.100
Maastricht23,461329,91014.231.300
Marknesse19,189211,5-10.200
Nieuw Beerta23,460323,4--
Rotterdam21,975435,31013.621.100
Schiphol21,573225,21013.012.400
Stavoren19,490214,8-13.700
Tholen0,0-435,3--
Twente19,492120,21013.625.000
Vlieland19,282341,01013.137.800
Vlissingen20,474538,21014.224.900
Volkel22,769321,21013.513.100
Voorschoten21,378327,41013.421.100
Westdorpe22,757433,81014.339.300
Wijk aan Zee20,5790---
Woensdrecht22,164433,81014.132.900

Dit weerbericht wordt mede mogelijk gemaakt door BuienRadar.nl.